تبلیغات
مطالب اینترنتی - دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود!

دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود!

پنجشنبه 11 خرداد 1396 03:19 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:

دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود

قطعا تا به حال بارها و بارها این جمله را شنیده اید که می گویند دروغ نگویید وگرنه دماغتان دراز می شود یکی از درس های پایه ای که در دوران کودکی به بچه ها در اشکال مختلف تعلیم داده می شود پرهیز از دروغگویی است اما دروغ گویی علاوه بر روابط, بر مغز و بدن افراد تاثیر می گذارد

همه ما می دانیم که نباید دروغ بگوییم با این حال همچنان گاه به گاه چیزهایی می گوییم که در واقع همان دروغ گفتن است. نکته جالب توجه این است که تقریبا بیشتر افراد هر روز دروغ می گویند. تحقیقات نشان داده بیشتر آدم ها به طور تقریبی یک یا دو دروغ در روز می گویند.

آدم ها همچنین برای دروغ هایشان توجیه و دلایل متعددی می سازد. “این یک دروغ پاتولوژیکی (در دروغ های پاتولوژیکی فرد به طور همیشگی در حال دروغ گفتن است بدون اینکه منطقی پشت این رفتار او باشد. این رفتار به عنوان رفتاری مزمن تعریف می شود) نیست ، این یک دروغ مصلحتی است” یا “من این را گفتم چون نمی خواستم احساساتش را جریحه دار کنم.” یا “نمی خواستم دردسر درست کنم” حالا تصور کنید اگر همه افراد با مبنا قرار دادن این توجیهات دروغ بگویند چه اتفاقی می افتد.

دروغ گفتن بر مغز و بدن افراد تاثیر می گذارد. در گزارش منتشر شده در لایف هک تاثیرات مخرب دروغ بر مغز و جسم افراد به لحاظ علمی بررسی و توضیح داده است.

دروغ می گویید؟ مغز شما در این دروغ غرق می شود

تحقیقات بسیاری به این نتیجه رسیده اند که دروغ های پاتولوژیکی تاثیر قابل توجهی بر روی سلامت افراد می گذارند. می دانید این تاثیر گذاری چگونه است؟ سلامت افراد بر اثر دروغ گفتن صدمه جدی می بیند.

به محض اینکه دروغ از دهان فردی خارج می شود ، بدن کورتیزول را در مغز آزاد می کند. فقط چند دقیقه کوتاه بعد حافظه شما تلاش زیادی می کند تا هر دو قسمت ماجرا یعنی هم دروغ و هم واقعیت را به خاطر بیاورد. در چنین حالتی تصمیم گیری دشوار خواهد شد و حتی این امکان وجود دارد فرد ناراحتی ناشی از این اتفاق را در قالب خشم نشان دهد. همه این اتفاقات فقط در ۱۰ دقیقه ابتدایی واقع می شوند.

دروغ می گویید؟ استرس شما بیشتر می شود

بعد از این واکنش اولیه ، نگرانی شما درباره دروغی که گفته اید آغاز می شود. در واقع شما گرفتار دروغ شده اید. در این حالت ممکن است شما در مقابل فردی که دروغ گفته اید رفتار جدیدی را برنامه ریزی کنید که می تواند مهربانی بیش از حد در مواجهه با او باشد. یا اینکه ممکن است شرایط معکوسی اتفاق بیفتد به این ترتیب که شما خودتان را قانع کنید اگر دروغ گفته اید به این دلیل بوده که طرف مقابلتان شما را مجبور به این کار کرده است.

یک روز بعد از دروغ گفتن ، دو حالت ممکن است اتفاق بیفتد.اگر شما از دروغ پاتولوژیکی استفاده کرده اید ممکن است شما خودتان هم آن را باور کنید! اگر دروغ شما پاتولوژیکی نبوده است پس احتمالا همچنان احساس بدی خواهید داشت و سعی می کنید خودتان را از فردی که به او دروغ گفته اید مخفی کنید و وی را نبینید. عذاب وجدانی که بابت دروغ گفتن به آن گرفتار شده اید می تواند در طول مدت چند روز آینده برنامه خواب شما را مختل کند.

نکته اینجاست که همه این استرس های اضافی تبعات منفی را برای سلامت شما در پی خواهد داشت. این استرس ها می تواند فشار خون را بالا ببرد ، سر درد از دیگر تبعاتش است. پشت درد به همراه کاهش گلبول های سفید خون (بر اثر مبارزه با بیماری کاهش پیدا می کند) از دیگر تبعات این اتفاق هستند. بخش زیادی از انرژی ذهن افراد بابت دروغ گفتن و مراقبت از این دروغ برای برملا نشدن خرج می شود. به همین دلیل در مواقعی فرد خشمگین ، عصبانی و افسرده خواهد شد. البته این مشکلات در همین نقطه متوقف نمی شود. این احساسات بر روی سیستم گوارشی افراد هم تاثیر می گذارند. نتیجه هم چیزی نخواهد بود جز اسهال ، ناراحتی معده ، تهوع و گرفتگی عضلات.

اتفاقا پروژه تحقیقاتی نوتردام هم نگاهی به اثرات دروغ پاتولوژیک داشته است. در این پروژه ۱۱۰ داوطلب مورد بررسی قرار گرفته اند که از این بین نیمی از آنها قبول کردند دروغ گفتن را متوقف کنند و نیمی دیگر هیچ دستورالعملی دریافت نکردند. در پایان ۱۰ هفته گروهی که کمتر دروغ گفتند تقریبا ۵۴ درصد کمتر دچار پیچیدگی های ذهنی مانند استرس و خشم شدند و ۵۶ درصد کمتر در چالش مواجهه با مشکلات سلامت جسمی مانند سردرد و مسائل گوارشی قرار گرفتند.

دروغ های پاتولوژیکی را متوقف کنید

بهتر است با خودتان صادق باشید. اگر دروغ گفتن بخشی از برنامه روتین روزانه زندگی شماست ، بنابراین توقف این روند آن هم به سادگی سخت خواهد بود. می توانید به خودتان بگویید فقط امروز را دروغ نمی گویم اما احیانا در پایان روز خودتان را در شرایطی می بینید که دروغ یا دروغ هایی از دهانتان خارج شده است.

توقف دروغ های پاتولوژیکی زمان بر است. به خودتان بگویید می خواهید بیشتر صادق باشید و در این مسیر تلاش آگاهانه ای برای قطع کردن ریشه دروغ از زندگی تان بکنید. قبل از اینکه به سوالی جواب بدهید بیشتر درباره پاسخ آن فکر کنید. آیا می توانید از جواب دادن خودداری کنید؟ آیا راهی وجود دارد که به سوال جواب بدهید آن هم با حذف حقیقت؟

راه دیگر کنترل دروغ های پاتولوژیکی معاشرت با افرادی است که برای حقیقت ارزش قائل هستند. داشتن دوستانی که ترجیح می دهند واقعیت را بشنوند و شما را هم ترغیب به گفتن واقعیت می کنند می تواند یک انگیزه قوی برای توقف دروغ گفتن باشد.

و خب در نهایت اگر هیچکدام از این راه ها جواب نداد ، دست کم به فکر سلامت خود باشید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود دروغ گفتن بر دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود گفتن چه اثراتی روی بدن می دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید تازههادروغگفتنچهاثراتیدروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشوددروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می دماغتان دراز می می‌افتد دروغ گفتن دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟ پایگاه …دروغ گفتن چه اثراتی روی وگرنه دماغتان دراز می گفتن چه اثراتی روی بدن می دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟ سلامانهسرویس سلامت روان وگرنه دماغتان دراز می دروغ گفتن چه اثراتی روی گفتن چه اثراتی روی بدن می دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟ قطعا تا به …دروغگفتناثراتیرویبدن وگرنه دماغتان دراز می اید که می گویند دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می پایگاه روانشناسی و تحلیل متقابل دالون چگونه …تازههاچگونهشکسترابهدروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود چهار عنصر دروغ می‌گویید؟ دماغتان دراز نمی‌شود اما مغز و جسمتان …دروغ گفتن بر مغز و بدن افراد تاثیر دروغ می گویید؟ دماغتان دراز نمی شود اما مغز و دروغ می‌گوید جستجو تیتر یابدروغمی‌گویددروغ می‌گوید از دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می دروغ نگویید وگرنه دماغتان دراز می دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید دماغتان گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود دروغ گفتن بر مغز و دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید دماغتان روی بدن می گذارد اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود گفتن چه اثراتی روی بدن می دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان تازههادروغگفتنچه دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان دراز روی بدن می گذارد؟اگر پایگاه روانشناسی و تحلیل متقابل دالون چگونه شکست را به تازههاچگونهشکسترابه دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود جمشید مشایخی اگر روحانی انتخاب نمی‌شد، در ایران نمی‌ماندم اگرنمیشددرایراننمی دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود استخدام منشی خانم مسلط به کامپیوتر با روابط عمومی بالا ای استخداممنشیخانمعمومی دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود هشدار به خانواده‌ها درباره خرید لاک پشت‌ها خرید و فروش پورتال اینترنتیمطالب مفیدعلمیفناوریدکوراسیونگردشگریسلامتکسب و کارسبک زندگیموفقیت آخرین وضع پراکندگی نسخه‌های اندروید لالی‌پاپ در صدر، نوقا در پورتال اینترنتیمطالب مفیدعلمیفناوریدکوراسیونگردشگریسلامتکسب و کارسبک زندگیموفقیت مجموعه عکس تخم مرغ رنگی هفت سین مفیدستان مجموعهعکستخممرغرنگی پورتال اینترنتیمطالب مفیدعلمیفناوریدکوراسیونگردشگریسلامتکسب و کارسبک زندگیموفقیت زنگ خطر بیماری‌های گوارشی در نوروز مفیدستان پورتال اینترنتیمطالب مفیدعلمیفناوریدکوراسیونگردشگریسلامتکسب و کارسبک زندگیموفقیت

مطلب دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟/اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :دروغ گفتن چه اثراتی روی بدن می گذارد؟/اگر دروغ بگویید دماغتان دراز میشود!
http://mofidestan.ir/%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%ba-%da%af%d9%81%d8%aa%d9%86-%da%86%d9%87-%d8%a7%d8%ab%d8%b1%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a8%d8%af%d9%86-%d9%85%db%8c-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%9f%d8%a7%da%af/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
پنجشنبه 12 بهمن 1396 09:55 ب.ظ
Unfortunately Obesity is life threatening.
سه شنبه 26 دی 1396 07:41 ب.ظ
You can even replace your favorite MP3 music with your to make
sure that if you are regarding the gym, it is possible to
still understand interesting points through the
book or listen towards the docs from perform which you
have to examine. You don't have to purchase the biggest or heaviest tripod for personal use.
Painting is definitely an authentic gift due to the durability and utility.
جمعه 22 دی 1396 02:57 ق.ظ
Now that you be familiar with video editing and the things you
need you are ready to begin with right onto your pathway of amateur filmmaker
to professional director. You don't have to put money into the biggest or heaviest tripod web hosting use.
Painting can be an authentic gift due to its endurance and utility.
دوشنبه 18 دی 1396 03:09 ب.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New York or Los Angeles, so that you get to travel free of charge if you get into the finals.
" It was President Theodore Roosevelt who had given it the category of White House in 1901. This can be very advantageous to you if you might be a fast learner, with just a trial, you may learn all you could wanted to quickly and free.
جمعه 8 دی 1396 12:02 ق.ظ
You can even replace your favorite MP3 music with one of these
in order that even if you are concerning the gym, you possibly
can still understand interesting points from your book or listen towards docs from perform which you should examine.
Contestants worldwide will record songs by themselves, or team up into
virtual bands of 2 to 4 musicians, and compete for $5600 in prizes.
Instead of enjoying karaoke parties, it is possible to always consider the music and make your own personal song,
by plugging it in your TV sets.
دوشنبه 13 آذر 1396 11:16 ب.ظ
If you are visiting another city in order to find that there's a good show for the reason that city, you can't investigate different lenders for the box office, stand it
a line and get the tickets. "Because you might be here reading this article games report now as of this particular instant; what you have is "The first movers advantage" on your own to adopt a hold of now. With the amount of el cheapo acoustic guitars being created nowadays you will likely need somebody you trust that will help you choose a guitar.
دوشنبه 22 آبان 1396 11:03 ق.ظ
creditos rapidos y sin papeleos
https://goo.gl/V82ogN
پنجشنبه 11 خرداد 1396 10:25 ب.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه.
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید.
راستی در ماه مبارک رمضان برای مسافران و معذورین شرعی قبل و بعد از افطار باز است.
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (25)