تبلیغات
مطالب اینترنتی - راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر

راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر

پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 02:53 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:

راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر

راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر

درباره کم شدن شیر مادر و دلایل تولید کم شیر مادر می توان به مشکلات هورمونی، مصرف قرص های ضدبارداری، مصرف برخی داروهای گیاهی،مشکلات زبان نوزاد و سخت بودن مک زدن برای نوزاد اشاره کرد.

هنگامی که نوزاد بهانه می گیرد یا می خواهید یک ساعت بعد از غذا خوردن به او شیر بدهید نگران تولید کم شیر هستید. این نگرانی کاملا طبیعی است. برخی مادرها به مقدار کافی شیر تولید نمی کنند تا نوزاد سیر شود. کمک گرفتن از کارشناس شیردهی یا استفاده از روش های مختلف باعث افزایش تولید شیر مادر می شود.

بافت های نامناسب غده ای

سینه های برخی خانم ها به درستی برای تولید شیر آماده نمی شود و کانال های کافی شیر برای سیر کردن نوزاد ندارند. کانال ها در هر بارداری تشکیل می شوند و شیردهی رشد کانال ها و بافت ها را تحریک کرده و در نوزاد دوم و سوم مشکل کم بودن شیر کاهش می یابد. برای افزایش تولید شیر می توانید از روش های مختلف استفاده کنید اما باید از شیر خشک نیز استفاده کنید. مقدار کم شیر نیز باعث افزایش سیستم ایمنی بدن جنین و رشد مغز و مواد مغذی می شود.

مشکلات هورمونی

مشکلاتی مانند سندرم پلی کیستیک تخمدان، دیابت، تیروئید بالا یا پایین ، فشار خون بالا یا مشکلات هورمونی باعث سخت باردار شدن می شود. هر یک از ابن عوامل باعث تولید کم شیر می شود زیرا تولید شیر به سیگنال های هورمونی فرستاده شده به سینه وابسته است. در برخی موارد با درمان مشکل می توان تولید شیر را افزایش داد اما مصرف شیر خشک نیز لازم است. مشاور شیردهی نیز به شما کمک می کند.

عمل جراحی سینه

عمل جراحی سینه ممکن است به خاطر بیماری یا برای زیبایی انجام شود. بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه ها امری رایج است. سوراخ کردن نوک سینه نوعی عمل جراحی است که به کانال های شیر در نوک سینه آسیب می رساند. تاثیر عمل جراحی بر شیردهی بستگی به مدت زمان عمل، نوع عمل، فاصله بین عمل و زایمان و آسیب وارده بر سینه دارد. برخی خانم ها که عمل بزرگ کردن سینه انجام داده اند شیردهی را بدون مشکل انجام می دهند. سایرین به مکمل و شیر خشک نیاز دارند.

مصرف قرص های هورمونی ضد بارداری

بیشتر خانم ها همزمان با مصرف قرص های ضدبارداری به نوزاد شیر می دهند و تغییری در تولید شیرشان ایجاد نمی شود اما در بعضی افراد کاهش شیر اتفاق می افتد. این کاهش در بیشتر موارد زمانی اتفاق می افتد که مصرف قرص پیش از چهار ماهگی نوزاد شروع شود. اولین راه افزایش شیر قطع مصرف قرص است اما حتما با پزشک خود مشورت کنید. بعضی مادرها به مکمل های گیاهی یا شیردوش برای افزایش شیر نیاز دارند.

مصرف قرص یا داروی گیاهی خاص

پسودوافدرین و بروموکریپتین و مریم گلی، جعفری و نعناع بر تولید شیر تاثیر می گذارند. اگر با مصرف یکی از این موادغذایی تولید شیر کاهش یافت با پزشک صحبت کنید تا جایگزینی برای این مواد به شما ارائه کند. افزایش شیردهی و استفاده از شیردوش باعث افزایش تولید شیر می شود.

مشکلات مک زدن یا بافت های تشریحی

ممکن است نوزاد نتواند به درستی مک بزند. ممکن است غشای نازک انتهای دهان زبان را سفت گرفته باشد بنابراین نوزاد نمی تواند به درستی مک بزند. در بیشتر موارد این غشا را می توان دید اما در برخی موارد غشا انتهای زبان است و به سختی دیده می شود. برای بررسی آن به ملاحظه زبان نوزاد بپردازید. ببینید می تواند زبان را خارج کند یا هنگام گریه زبان با سقف دهان تماس دارد یا خیر. اگر نوزاد مشکل داشته باشد پزشک غشا را جدا می کند و شیر خوردن نوزاد به سرعت بهبود می یابد. مشکلات دیگر نیز باعث سخت شیر خوردن می شوند بنابراین اگر فکر می کنید نوزاد مشکل دارد با پزشک صحبت کنید.

در طول شب شیر ندهید

کتاب های زیادی در خصوص شیر ندادن به نوزاد در خواب و کمتر بیدار کردن او در طول شب وجود دارد. اما این مسئله در برخی نوزادان باعث کاهش وزن می شود. خانم ها درباره مقدار شیر ذخیره شده در سینه ها بین وعده های شیردهی متفاوت هستند. بدون شیردهی در طول شب سینه ها شروه به چکه کردن می کنند. مقدار پرولاکتین در طول شیردهی شب بیشتر است بنابرابن کاهش پرولاکتین باعث چکه کردن شیر می شود. در برخی مادرها شیردهی شب باعث افزایش تولید شیر می شود بنابراین لازم است. اگر با قطع شیردهی در شب، شیر شما کم شده است بهتر است از دو بار شیردهی در شب استفاده کنید.

برنامه ریزی برای شیردهی و استفاده از پستانک بین وعده های شیردهی

سینه شما شیر را به طور مرتب تولید می کند اما سرعت تولید شیر به خالی بودن سینه بستگی دارد. تولید شیر زمانی انجام می شود که سینه در حال خالی شدن است. هنگامی که به طور مرتب و با فاصله های منظم به نوزاد شیر نمی دهید، سینه مدتی طولانی پر خواهد بود. بنابراین تولید شیر کاهش می یابد. در ابن حالت نوزاد نیز کمتر شیر می خورد و تولید شیر به طور پیوسته کاهش می یابد.

قرص های زردی یا هنگام زایمان

مادر هیچگاه به این نکته توجه نمی کند که قرص های استفاده شده در هنگام درد زایمان بر توانایی نوزاد در شیر خوردن تاثیر می گذارد. مطالعات نشان می دهد تاثیر قرص ها تا یک ماه باقی می ماند. زردی نوزاد باعث خوابالو بودن نوزاد می شود بنابراین برای شیر خوردن بیدار نمی شود. در این حالت باید شیر را بدوشید. هنگامی که زردی برطرف شد و قرص ها از سیستم بدن نوزاد خارج شد می توانید به خوبی به او شیر بدهید و به شیر دوشیدن نیز نیازی نیست.

مکمل ها

در دو هفته اول بارداری استفاده از شیر خشک در کنار شیر مادر باعث کاهش تولید شیر می شود. در واقع مقدار شیر تولیدی و ظرفیت سینه به مقدار شیر خروجی در ابتدای زایمان بستگی دارد. اگر شیر کمتری در ابتدا خارج شود سینه ظرفیت خود را پایین می آورد و شیر کمتری تولید می کند. هنگامی که به نوزاد شیر خشک می دهید شیر کمتری از سینه می خورد بنابراین سینه شیر کمتری تولید می کند. اگر استفاده از شیر خشک ضروری است شیردوشی باعث افزایش شیر می شود.

چه زمانی نیاز به مکمل دارید

اگر به مقدار کافی شیر تولید نمی کنید باید به نوزاد شیر خشک بدهید. معمولا این مسئله تا زمان تولید شیر کافی یا خوردن غذای جامد توسط نوزاد موقتی است. اما با خوردن شیر خشک ، شیر مادر کاهش می یابد. راه هایی برای شیردهی و مصرف شیرخشک به صورت همزمان وجود دارد. از روش های زیر ایتفاده کنید:

شیر خشک را با استفاده از لوله ای که در ظرف قرار دارد و انتهای آن در دهان نوزاد است به نوزاد بدهید. بیشتر مادرها لوله را به سینه خود می چسبانند و سایرین در هنگام شیردهی نوزاد، لوله را به کنار دهان نوزاد می چسبانند. در این روش، نوزاد شیر خشک و شیر مادر همزمان می خورد و این کار باعث تشویق نوزاد به شیر خوردن می شود.

اگر به نوزاد شیر خشک می دهید اول شیشه شیر سپس سینه را به نوزاد بدهید. مقدار کمتری شیر داخل شیشه بریزید. هنگامی که ابتدا به نوزاد شیشه میدهید نوزاد گرسنه نیست بنابراین سعی می کند شیر خوردن از سینه را بیاموزد. همچنین دید مثبت او باعث می شود به راحتی شیر بخورد.

در هنگام شیر خوردن نوزاد با شیشه، به او زمان بدهید شیر بخورد. نوزاد را به صورت نیمه دراز کشیده قرار دهید و شیشه را به صورت افقی قرار دهید تا بتواند به آرامی شیر بخورد. اگر از خوردن دست کشید، شیشه را از دهانش خارج کنید تا استراحت کند. در این حالت نوزاد برای شیر خوردن اشتیاق بیشتری نشان می دهد.

اگر نوزاد یک یا دو ساعت بعد از شیر خشک بهانه میگیرد به او سینه بدهید. ممکن است نوزاد زیاد شیر نخورد اما این مقدار کم به صورت پیوسته باعث افزایش تولید شیر می شود.

منبع: www.todaysparent.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

روش های افزایش شیر مادران شیردهدرمان های ساده و عملی انگل های گوارشیبازدید روش های تعیین جنسیت جنینبازدیداسهال كودكان و راه های درمان آن – پزشکان ایرانمطالب وبلاکهاارائه پنج راه كار كلیدی برای درمان اسهال كودكان یكی از بیماری هایی كه درصد بالایی از مروری بر ایدز و راه های ابتلا به آن و درمان های رایج بهداشت عمومیاز زمان آلوده شدن بدن به تا بروز ایدز ممکن است ۶ ماه تا ده سال و یا بیش‌تر طول بکشد نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی علت حالت تهوع بارداری و راه های درمانعلت حالت تهوع بارداری و راه های درمان حدود نیمی از خانم‌های باردار هم از حالت دانشنامه پزشکیمعرفی انواع داروها و بیماریهاراه های …اطلاعات دارویی در این وبسایت صرفا به منظور افزایش آگاهی قرار گرفته و به هیچ وجه پاسخ به سئوالاتی درمورد تغذیه با شیر مادر،آیا …علائم گرسنه بودن نوزاد چیست؟،چرا نوزاد سیر نمی شود؟،مزایای شیر مادر چیست،فواید شیر زایمان زودرس ، علل و راه های پیشگیری از آنزایمان زودرس ، علل و راه های پیشگیری از آن دانشگاه علوم پزشکی بوشهر راه افزایش شانس دوقلوزاییبارداری و زایمان راحت با خفگی نوزاد در زایمان طبیعی کمتر است كی بچه دار شویم ؟آشنایی با خال ها ی پوستی و راه های رهایی از آنها – …اخبار علمی پزشکیسرخط خبرها عوارض کم خوابی علل بی خوابی چیست؟ درمانهای ساده برای بی خوابی چربی ترانس روش های افزایش شیر مادران شیرده افزایش شیر مادر و شیر، خرما و راه های ضعف ها و کم خونی ها و کمبود شیر راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر افزایششیرمادردلایل راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر راه افزایش شیر مادر سینه مادر و جلوگیری از خشک شدن آن او از شیر مادر کم است راه افزایش شیر مادر راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر مفیدستان راههایافزایششیرمادر راه های افزایش شیر مادر و شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر درباره کم شدن شیر موادغذایی افزایش دهنده حجم شیر مادر شیر مادرافزایش بودن مقدار شیر مادر می باشد و مادر با دلایل و راه‌های راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر راه های افزایش شیر مادر و راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر مادر از کجا بفهمد شیرش کافی است یا نه؟ شیر شیر مادر شیر خشک افزایش شیر مادر بودن شیر مادر بسیار کم دلایل و راه‌های روشهای افزایش شیر مادر،تغذیه مادران شیر ده،آغوز،نوزاد گرسنه چه مواد غذایی شیر مادر را مادران کم است؟،روشهای افزایش شیر و راه های راه های افزایش شیر مادر راههایافزایششیر راه های افزایش شیر مادر یکی از راه های زیاد شدن شیر مادر اینه که اثر معکوس داره و شیر کم افزایش شیر مادر با این خوراکی، زیاد شدن شیر مادر آکا زیاد شدن شیر مادرافزایش شیر شیر مادر راه افزایش شیر مادر های باردار و

مطلب راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :راه های افزایش شیر مادر و دلایل اصلی کم شدن شیر مادر
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b4%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1-%d9%88-%d8%af%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%da%a9%d9%85/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
پنجشنبه 10 اسفند 1396 09:18 ب.ظ
از وب سایت های مختلف بازدید کردم اما ویژگی صوتی برای صوتی
آهنگ های موجود در این سایت واقعا فوق العاده است.
دوشنبه 2 بهمن 1396 09:42 ب.ظ
آیا در این سایت مساله هرزنامه دارید؟ من هم یک وبلاگ نویس هستم و
من مایل بودم وضعیت شما را بشناسم بسیاری از ما برخی از شیوه های خوب را توسعه داده اند و ما به دنبال راه حل هایی برای مبادله با افراد دیگر هستیم، چرا که من علاقه ای به ایمیل من ندارم.
جمعه 24 آذر 1396 08:48 ب.ظ
من اغلب وبلاگ می کنم و من واقعا از محتوای شما قدردانی می کنم. این مقاله واقعا به من رسیده است
علاقه. من قصد دارم به وبلاگ خود نشانه بگذارم و اطلاعات جدید را درباره یکبار در هفته بررسی کنم.
من هم به RSS خوراک شما مشترک هستم
چهارشنبه 22 آذر 1396 12:53 ق.ظ
این اطلاعات بی ارزش است کجا می توانم بیشتر بیاموزم؟
دوشنبه 13 آذر 1396 05:45 ب.ظ
یک بحث جالب توجه است.

من فکر می کنم که شما باید بیشتر درباره این حرف بنویسید
موضوع، ممکن است موضوع تابو باشد اما معمولا مردم
در مورد این موضوعات بحث نکنید. بعدی! خیلی ممنون
سه شنبه 7 آذر 1396 10:18 ب.ظ
این اولین بار است که مرا در اینجا می بینم و در واقع من را تحت تاثیر قرار می دهد که در یک مکان همه چیز را بخواند.
جمعه 3 آذر 1396 08:06 ب.ظ
سایت بسیار خوبی است که در اینجا دارید.. بسیار دشوار است که نوشتن عالی مانند شما را پیدا کنید
این روزها. من صادقانه از افراد مانند شما قدردانی میکنم!
مراقب باش!!
سه شنبه 30 آبان 1396 07:30 ب.ظ
ضرب و شتم عالی من میخواهم در حالی که وب را اصلاح میکنم، شاگردم
سایت، چگونه می توانم برای یک وب سایت وب سایت مشترک شوید؟ حساب من به یک معامله قابل قبول کمک کرد.

من کمی از این پخش شما آگاه هستم
مفهوم روشن و واضح ارائه داد
چهارشنبه 17 آبان 1396 11:27 ب.ظ
وبلاگ عالی اینجاست! علاوه بر وب سایت شما یک
خیلی زیاد سریع! از چه میزبان استفاده می کنید؟

آیا می توانم پیوند وابسته شما را در میزبان خود دریافت کنم؟
من آرزو می کنم که وب سایت شما به سرعت به محض ورود شما لود شود
یکشنبه 14 آبان 1396 04:10 ق.ظ
شما برخی از موقعیت های شایسته را در آنجا ساخته اید. من در شبکه چک کردم
برای اطلاعات بیشتر در مورد موضوع و بیشتر افراد پیدا خواهد شد
همراه با نظرات خود در این وب سایت همراه باشید.
پنجشنبه 11 آبان 1396 02:32 ق.ظ
من تحت تأثیر قرار می گیرم، باید اعتراف کنم من به ندرت با یک وبلاگ که هر دو آموزشی و سرگرم کننده است روبرو می شوند و
اجازه دهید به شما بگویم، شما ناخن را روی سر قرار داده اید. این
مشکل این است که مردم کم است
صحبت کردن هوشمندانه در مورد من بسیار خوشحالم که در طول این مدت در این مورد به هم شک داشتم
جستجو برای چیزی که مربوط به این است.
پنجشنبه 11 آبان 1396 12:37 ق.ظ
آیا سایت شما صفحه تماس دارد؟ من مشکل پیدا کردن آن دارم، اما من می خواهم به شما ایمیل بزنم.
من بعضی از ایده هایی برای وبلاگ شما دارم که ممکن است علاقه مند به شنیدن باشد.
در هر صورت، وبلاگ بزرگ و من منتظر دیدن آن در طول زمان توسعه.
چهارشنبه 10 آبان 1396 11:56 ب.ظ
وای، طرح وبلاگ فوق العاده! تا چه مدت وبلاگ نویسی کرده اید؟
برای؟ کاری میکنید که بلوگنویسی به نظر آسان بیاید. نگاه کلی سایت شما فوق العاده است
بیایید به محتوا!
چهارشنبه 10 آبان 1396 09:34 ب.ظ
سلام! من می توانم سوگند یاد کنم از این سایت بازدید کرده ام، اما بعد از مرور چند مقاله ای که متوجه شدم
برای من تازه است صرفنظر از این، من کاملا خوشحالم که بر آن برخورد کردم و من خواهم بود
نشانه گذاری آن و چک کردن اغلب!
سه شنبه 9 آبان 1396 09:05 ب.ظ
It's actually very complicated in this active life to listen news on Television, therefore I only use internet for that reason, and get the newest information.
دوشنبه 20 شهریور 1396 07:10 ق.ظ
سلام من قوین هستم، نخستین گام من برای توضیح دادن در هر نقطه، زمانی که من
خواندن این مقاله من فکر کردم من می توانم همچنین ایجاد نظر به دلیل
این مقاله درخشان.
دوشنبه 20 شهریور 1396 02:05 ق.ظ
من می دانم که این وب سایت کیفیت را با توجه به محتوا فراهم می کند
چیزهای اضافی، آیا یک وب سایت دیگر وجود دارد که چنین ارائه می دهد
مواد در کیفیت؟
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:28 ب.ظ
این بسیار جذاب است، شما یک وبلاگ نویس بیش از حد حرفه ای هستید.
من به فید شما پیوسته و برای تلاش بیشتر از پست عالی خودم ماندن دارم.
علاوه بر این، وب سایت شما را در شبکه های اجتماعی من به اشتراک گذاشته ام
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:02 ب.ظ
Unquestionably imagine that that you said. Your favourite justification appeared to be at the internet the easiest factor to take into accout of.
I say to you, I definitely get annoyed while people think about concerns that they plainly do not recognize about.
You managed to hit the nail upon the highest and also outlined out the whole thing
without having side effect , other people can take a signal.
Will probably be again to get more. Thanks
سه شنبه 10 مرداد 1396 08:25 ب.ظ
I've learn some excellent stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
I wonder how so much attempt you place to create this
kind of great informative website.
جمعه 16 تیر 1396 07:50 ب.ظ
A fascinating discussion is worth comment. I do believe that you
should write more on this issue, it might not be a taboo subject but typically people don't talk about these topics.

To the next! All the best!!
یکشنبه 4 تیر 1396 08:18 ب.ظ
چلیپا از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین در آغاز آیا نه حل و فصل
بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون پاراگراف شما قادر به من مؤمن متاسفانه
فقط برای کوتاه در حالی که. من این کردم مشکل خود
را با جهش در مفروضات و یک خواهد
را سادگی به پر کسانی که معافیت.

در این رویداد شما که می توانید انجام من می قطعا بود تحت تاثیر قرار داد.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:58 ق.ظ
چلیپا از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین در آغاز آیا نه کار خوب با
من پس از برخی از زمان. جایی درون
پاراگراف شما در واقع موفق به من مؤمن متاسفانه فقط برای while.
من هنوز مشکل خود را با فراز در منطق و شما خواهد را
خوب به کمک پر همه کسانی شکاف. در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد بدون شک بود
تحت تاثیر قرار داد.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 01:04 ق.ظ
You actually make it appear really easy together with your presentation but I to find this matter to be
actually something which I think I would never understand.
It kind of feels too complicated and extremely large for
me. I am taking a look ahead in your next put up, I'll try to
get the hold of it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (25)